آشنايي با مسترکارت     

مقدمه    :

مسترکارت يکي از پر طرفدارترين خدمات و تسهيلاتي است که شرکت فراز پرداز  ارائه مي کند. مسترکارت در واقع يک کارت      اعتباري بين المللي است که دارنده آن قادر است بدون محدوديت زماني و مکاني از آن براي انجام بسياري از امور مالي و اعتباري خود استفاده نمايد. با توجه به ويژگي هاي اين کارت اعتباري معروف و  نياز روز افرون به خدمات آن، داشتن مسترکارت مي تواند خود به تنهايي يک فرصت تجاري براي دارنده آن  محسوب شود    . در ادامه اين بخش به بررسي مزاياي مسترکارت براي دارنده آن مي پردازيم    .   

?  توضيحاتي در مورد     MasterCard

مستر کارت در حقيقت نوعي كيف پول الكترونيكي است كه نياز كاربر را از همراه داشتن پول نقد در داد و ستد هاي روزمره مرتفع مي سازد    .

استفاده از انواع ابتدايي اين كارتها در دهة هفتاد ميلادي در امريكا و اروپا آغاز شده و با استقبال روز افزون مردم اين كشور ها روبرو گشت طي دو دهه اخير استفاده از اين كارتها به عنوان جايگزين بسيارمناسبي براي پول فراگير شده و در بيش از 120 كشور دنيا مورد استفاده قرار مي گيرد    .

اين كارتها از كاربرد جهاني برخوردارند و ميتوان آنها را بصورت بين المللي استفاده نمود. اين كارتها از پشتيباني شركتهاي بسيار بزرگ و معتبري برخوردارند و اكثر بانكهاي معتبر دنيا عامل واگذاري كارتها مي باشند    .

 مسترکارت به عنوان يک فرصت تجاري

در تمام کشورهاي جهان دريافت کارتهاي اعتباري مانند مسترکارت براي همگان فراهم نيست و از اينرو داشتن  آن براي دارنده آن     يک امتياز تجاري محسوب مي شود. اين کارتها باعث سهولت بسياري از امور مالي و تجاري  مي شوند و به علاوه دارندگان اين     قبيل کارتها از امتيازاتي مانند تخفيف در خريد کالا و خدمات نيز مي توانند برخوردار باشند. علاوه بر اين دارنده اين قيل کارتها از امکان مديريت حساب بانکي خود از طريق اينترنت که به  آن آنلاين بانکينگ مي گويند نيز بهره مند مي شود. همه اين امتيازات و ده ها امتياز ديگر در کنار يکديگر  از مسترکارت يک پديده جذاب تجاري و اقتصادي بوجود آورده اند.

هر  شخص به عنوان دارنده يکي از مسترکارتهاي ارائه شده توسط شرکت فراز پرداز  مي تواند از طرق ذيل کسب درآمد نمايد:

 - انجام مبادلات آنلاين :

در بسياري از موارد، فردي مي خواهد مبلغ معيني را براي يکي از دوستان يا بستگان خود در خارج از کشور واريز کرده و يا وجهي را دريافت نمايد. در اين صورت او مي تواند از طيق هماهنگي با دارنده يک مسترکارت و پرداخت  کارمزد توافقي، از مسترکارت وي براي انتقال يا دريافت وجه استفاده کند. البته در اين خصوص بايد ميزان محدوديت روزانه سقف مبادله اعتبار با مسترکارت خود را رعايت شود.

 - انجام خريد از اينترنت براي ديگران :

در بسياري از موارد که خيلي از ما هم ممکن است آن را تجربه کرده باشيم ممکن است فردي بخواهد کتاب يا کالايي را از يک فروشگاه اينترنتي مانند Amazon خريداري نمايد. خريد از اين فروشگاه ها نياز به کارتهاي اعتباري به ويژه مسترکارت دارد. فرد دارنده مسترکارت مي تواند با دريافت کارمزدي از فرد خريدار، خريد اينترنتي او را با استفاده از مسترکارت خود انجام دهد.

 

  چگونه مي توان مسترکارت را شارژ کرد؟

خوشبختانه در ايران امکان شارژ مسترکارت به راحتي امکان پذير است و شما براي اينکار مي توانيد از طريق شعب ارزي و ريالي  بانکهاي معتبر داخلي و صرافي هاي معتبر  با پرداخت کارمزد مصوب بانک مرکزي اقدام نمود.و يا از طريق ما که سريعترين و کم هزينه ترين روش شارژ است مسترکارت خود را شارژ کنيد

 آشنايي با سرويس مسترکارت:

 مقدمه:

مسترکارت يک پديده نوين و فراگير در عرصه مبادلات مالي و تجارت الکترونيک است. مسترکارت به دارنده خود اين امکان را مي دهد  تا بدون وجود محدوديت زماني و مکاني به موجودي حساب خود دسترسي داشته باشد. مسترکارت در حقيقت نوعي كيف پول الكترونيكي است كه نياز كاربر را از همراه داشتن پول نقد در داد و ستد هاي روزمره مرتفع مي سازد. استفاده از انواع ابتدايي اين كارتها در دهة هفتاد ميلادي در آمريكا و اروپا آغاز شده و با استقبال روز افزون مردم اين كشور ها روبرو گشت. طي دو دهه اخير استفاده از اين كارتها به عنوان جايگزين بسيار مناسبي براي پول عالمگير شده و در بيشتر از صدو بيست كشور دنيا مورد استفاده قرار مي گيرد.

 اين كارتها از كاربرد جهاني برخوردارند و ميتوان آنها را بصورت بين المللي استفاده نمود. اين كارتها از پشتيباني شركتهاي بسيار بزرگ و معتبري برخوردارند و اكثر بانكهاي معتبر دنيا عامل واگذاري كارتها مي باشند.انواع مختلفي از اين کارت اعتباري وجود دارند که عبارتند از:

 

  ? کارتهاي اعتباري (Credit Card):

 در هنگام صدور اين نوع از کارتها، بانک عامل تضمينهايي مانند سند  ملک يا اتومبيل را از مشتري دريافت کرده و بر اساس ارزش  وثيقه مشتري درصدي را نيز به عنوان اعتبار به ارزش پول موجود در حساب مسترکارت وي مي افزايد.  بانک صادرکننده اين اسناد  را براي احراز اقامت درخواست کننده در کشور مورد نظر بانک دريافت نموده و پس از بررسي سوابق مالياتي درخواست کننده  اعتبار اوليه وي را بر  اساس فيش حقوقي يا اعتبارنامه مالياتي وي تعيين مي نمايد.

  ? کارتهاي از پيش پرداخت (Prepaid):

در اين نوع کارتها دارنده آن يک حساب بانکي مرتبط با مسترکارت دارد  که از سوي بانک عامل براي او افتتاح مي شود. اين کارت مثل کارتهاي اعتباري فوق است با اين تفاوت که مشتري فقط مي تواند به اندازه موجودي حسابش از کارت برداشت کند.

  ? کارتهاي بدهي (Debit Card):

 كاربرد اين كارتها دقيقاً مثل نوع بالا ولي بدون ارتباط به حساب بانكي مجزا مي باشد و دو نوع دارند كه شامل كارتهاي قابل شارژ  (Reload able) و غير قابل شارژ (Gift Card) مي باشند.

   ?  کارتهاي مجازي (Virtual Card):

 اين کارتها موجوديت فيزيکي ندارند و صرفا يک اعتبار مجازي و الکترونيک براي دارنده آن هستند که دارنده از طريق آن مي تواند از  وب سايتهاي اينترنتي خريد نمايد. 

?  برخي مزاياي استفاده از MasterCard  فيزيکي :

       -   عدم نياز به حمل پول نقد در مسافرتهاي خارجي

       -   امنيت بسيار بالا و در دسترس بودن در همه جا

       -   نداشتن مشکلات هميشه همراه داشتن پول نقد مانند سرقت،جعلي بودن و...

       -   پذيرفته شدن بجاي پول در تمامي هتل ها،فروشگاهها،مراکز خريد،مراکز خدماتي و...

       -   امکان استفاده از تخفيف در بسياري از هتلها و فروشگاههاي بزرگ دنيا

       -   بي نيازي از تبديل  پول در مسافرتهاي خارجي و در نتيجه کاهش هزينه هاي سفر

       -   قابليت استفاده در دستگاههاي خودپرداز  و پايانه هاي فروش (POS) در سراسر دنيا

       -   و صدها مزيت ديگر...

?  برخي کاربردهاي MasterCard  مجازي:

 اين کارت اعتباري مناسب انجام معاملات و گرفتن خدمات از اينترنت و يا از طريق فاکس و تلفن ميباشد.با اين کارت ميتوانيد از کليه سايتهاي معتبر دنيا خريد کنيد، خدمات Online دريافت کنيد، از دانشگاههاي خارجي پذيرش بگيريد  و...

?  دريافت پول بصورت آنلاين : بدون کاغذ بازي، بدون معطلي براي تاييد شما! شما ميتوانيد از طريق ما مسترکارت خود را تهيه کرده  و بلافاصله بعد از عضويت دريافت پول  وب سايت خود را بصورت آنلاين راه اندازي کنيد!

دريافت کارت اعتباري MasterCard : با عضويت در سايت ما ميتوانيد براي کارت اعتباري اقدام کنيد، که با استفاده از آن قادريد در تمامي سايتهايي که کارت اعتباري مي پذيرند خريد نماييد!

پول ريختن به حساب با روشهاي متنوع : روشهاي متنوعي براي پول ريختن به حساب پشتيباني ميشود ، که شامل:

کارتهاي اعتباري، چک آنلاين، e-gold، PayPal، حواله بانکي (به تهران، يا بين المللي)، ...

فروش آنلاين:شما ميتوانيد از طريق مسترکارت و خدمات آن به تجارت هاي مختلف از جمله فروش آنلاين بپردازيد .